skip to Main Content
+48 91 35 101 35 +48 513 238 282
Technologia HP LATEX

Technologia HP LATEX

Atramenty HP Latex to połączenie najlepszych cech atramentów na bazie rozpuszczalników i wody. Umożliwiają wykonywanie wydruków na wszystkich popularnych nośnikach stosowanych do dekoracji, oznakowań i ekspozycji, przy zachowaniu jakości i wysokiej trwałości. Dzięki technologii HP Latex drukowanie stało się bezpieczeniejsze dla zdrowia.

Atramenty HP Latex są tworzone na bazie wody. Składają się z pigmentów do tworzenia obrazu, cząsteczek lateksu zapewniających trwałość oraz nośników atramentu w postaci wody i dodatków. Podczas procesu drukowania kropla atramentu jest wyrzucana z głowicy drukującej i tworzy kolorową kropkę na powierzchni materiału zmiękczonego uprzednio przez nośnik atramentu. Podczas suszenia wydruku woda jest odparowywana z warstwy atramentu. Cząsteczki lateksu zawarte w atramencie tworzą na powierzchni wydruku wytrzymałą warstwę chroniącą barwnik. Wydruk wychodzi z maszyny całkowicie suchy, dzięki czemu znacznie skraca się czas realizacji zamówień, kóre to mogą być gotowe do odbioru nawet w ten sam dzień.

Blog 001 1
Blog 001 1
Blog 001 2
Blog 001 3

Technologia HP Latex znalazła bardzo szybko szerokie zastosowanie szczególnie w branży reklamowej i dekoracyjnej. Stosowana jest do druku plakatów, banerów, materiałów do podświetlania, folii, płócien, tapet oraz niektórych materiałów tekstylnych.

Ogromną zaletą wydruków wykonywanych przy użyciu atramentów HP Latex jest ich bezzapachowość. Dzięki temu istnieje możliwość wejścia na rynki wysokonakładowe, takie jak na przykład rynek tapet i płócien. Takie bezzapachowe wydruki doskonale sprawdzają się w środowiskach wrażliwych typu placówki opieki zdrowotnej lub na przykład pokoje dziecięce. Wysoka trwałość wydruków na określonych materiałach umożliwia użycie ich w przestrzeniach zamkniętych o dużym natężeniu ruchu. Odporność na promieniowanie UV umożliwia wydajne oklejanie samochodów wydrukowanymi wzorami, napisami, bądź grafikami.

Technologię lateksową przy druku zamówień dla naszych klientów stosujemy z powodzeniem od 2008 roku stale rozwijając park maszynowy drukarni. Aktualnie posiadamy szcześć maszyn tego typu, na których terminowo i z powodzeniem realizujemy usługi druku nawet w okresach przedświątecznych, w których czas realizacji gra kluczową rolę lda każdego z nas.
Screen reader support enabled.

Przemysław Głowik

Back To Top