skip to Main Content
+48 91 35 101 35 +48 513 238 282
Zamiana Fontów Na Krzywe

Zamiana fontów na krzywe

Każdy z nas ma zainstalowane czcionki (fonty) na swoim komputerze. Możemy się nimi posługiwać zarówno sporządzając dokumenty, jak i projektując materiały w profesjonalnych programach graficznych. Jednym z podstawowych warunków prawidłowego przygotowania plików do druku jest zamiana fontów na „krzywe”. Niestety często klienci o tym zapominają.

Dlaczego to takie ważne? Jeśli dostarczycie nam wizytówkę do druku, a my nie będziemy mieli tej samej czcionki u siebie, to nasze komputery zamienią ją na inną, domyślną. Wtedy cała praca projektowa pójdzie na marne. Pięknie ułożony przez Was tekst się rozsypie, będzie wyglądał nieciekawie, a nawet może zostać obcięty po wydrukowaniu. Poniżej kilka przykładów.

Krzywe Przydlad 1
Krzywe Przydlad 1
Krzywe Przydlad 2
Krzywe Przydlad 3

Aby uniknąć takich sytuacji należy dany krój pisma zamienić na „krzywe”. Wówczas litery przestają być czcionką, a stają się geometrycznym kształtem. Mamy wtedy pewność, że plik zostanie odczytany prawidłowo na każdym komputerze i podczas druku. Należy jednak pamiętać, że takiego „skrzywionego” tekstu nie można już edytować. Dlatego trzeba dokładnie przemyśleć projekt przed zamianą fontu na „krzywe”.

Jeśli nie masz możliwości, żeby odpowiednio przygotować plik, możemy Ci w tym pomóc. Wyślij nam projekt, który chcesz wydrukować oraz czcionkę, której użyłeś, a nasz Dział Graficzny odpowiednio przygotuje wszystko do druku 🙂

Justyna Hajduk

Back To Top